Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń

W roku szkolnym 2012/2013 w naszej szkole ruszył ogólnopolski program – konkurs Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Program przeprowadzony zostanie w okresie od 10 października 2012 r. do 30 kwietnia 2013r.

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu Bezpieczna Szkoła jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań.

 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu:  http://bezpieczna-szkola.com

Pierwsza Pomoc w szkole

W ramach naszej akcji od 11 kwietnia w szkole rozpoczną się kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkoleniami zostaną objęte wszystkie klasy naszej szkoły oraz oddziały przedszkolne.

Szkolenia odbywać się będą w każdy czwartek.

Dodaj komentarz

Scroll to Top